Міжнародна  науково-практична конференція германістів  у Львові

28-29 вересня  за підтримки  Гетенституту, Міністерства освіти і науки України у м. Львів відбулася ювілейна  ХХV конференція германістів «Німецька мова  в Україні: традиції, успіхи, завдання».
У роботі конференції взяла участь
Наталя Шелгунова, учитель німецької мови Маріупольського міського ліцею.

Учасників привітала президент української асоціації германістів професор Алла  Пославська.  Дуже цікавими були виступи письменника Ю. Андрюховича, ректора Львівського  університету ім. І. Франка   В. Мельника, заступника міністра освіти  інауки України П. Хобзея, заступника керівника  Гете-інституту доктора  С. Бекер. Германістів також привітали член  міжнародного союзу вчителів німецької мови Dr. Geraldo de Garvahlo та віце-президент європейського союзу германістів Dr. Joanna Szezek

 


“ЕВРИКА! ШКОЛИ У ГЛОБАЛЬНОМУ ДІАЛОЗІ” 2.0

Міжнародні проекти — це візитна картка Маріупольського міського ліцею, невід’ємною складовою міжнародної діяльності якого  є проект шкільного обміну зі школою імені Олександра фон Гумбольдта, який було започатковано у 2009 році. За 9 років двосторонній обмін змінився і завдяки зусиллям пана Аульке, заступника директора з методичної роботи в KGS Wittmund , перетворився на грандіозний п’ятисторонній шкільний обмін   школярів з Аргентини, Індонезії, Кенії, Німеччини та України.


Зустрічаємо поважнх гостей

31 серпня Маріупольський міський ліцей відвідали директор Гете-Інститу в Україні пані Беате Кьолер та пані Беттіна Венцель, керівник бібліотеки Гете-інституту. Під час зустрічі гості обговорили перспективи подальшої розбудови співпраці Маріупольського міського ліцею та можливості проведення спільного проекту з культурними центрами Британії та Франції.

Учениці ліцею Таїсія Зименко, Катерина Шелгунова, Аліна Перкова, Злата Каменьок та Ірина Шаповалова провели для гостей екскурсію по ліцею, розповіли про традиції та досягнення закладу, які роблять життя ліцеїстів насиченим та різноманітним. Гості були приємно вражені високим рівнем володіння ліцеїстками німецькою мовою.

 

 


Екологічній табір в Гетингені (Німеччина) - 2018

Переможниця конкурсу «Всесітній спадок ЮНЕСКО» від Гете-Інсттуту Таїсія Зименко стала учсницею молодіжного табору екологічного спрямування у м. Гетинген (Німеччина). Як це було? Читайте далі.

У липні 2018 року завдяки Гете-інституту був організований молодіжний табір екологічного спрямування в німецькому місті Геттінген. Тут зібралися учні з багатьох країн, таких як Україна, Росія, Білорусія, Казахстан, Узбекистан, Грузія, Вірменія і т.д. Всі 10 днів ми старанно покращували свої знання німецької мови і дізнавалися багато нового про екологію.


Освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та перспективи»

Goethe-Institut в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України запросили керівників шкіл та вищих навчальних закладів, учителів шкіл та викладачів педагогічних вузів на освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та перспективи», що відбувся в Києві 16-17 червня і ознаменував завершення українсько-німецького року мов 2017/2018. Серед запрошених – вчителі німецької мови Маріупольського міського ліцею Шелгунова Н.В. та Бахур В.В.

 


Вітаємо переможців конкурсу «Зустрічі зі Східною Європою – 2018»!

Протягом останніх 5 років учні Маріупольського міського ліцею беруть активну участь у конкурсі Міністерства культури і науки Федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія «Зустрічі зі Східною Європою», який цього року святкував 65 річницю.

 

Загалом на конкурс було подано 22 роботи ліцеїстів за різними темами, які учні могли самостійно обрати з каталогу. 


Зустріч з Президентом ФРН паном Штайнмаєром

 

З нагоди 10-річчя PASCH в Україні 30 травня відбулася зустріч Президента Федеративної Республіки Німеччина Франка-Вальтера Штайнмаєра з учнями та вчителями українських PASCH-шкіл в київській школі № 239.  Маріуполь на зустрічі представляла команда Маріульського міського ліцею у складі учителя німецької мови Шелгунової Наталі Володимирівни та учнів 10 класу Анни Гриб та Побойного Микити. Учні розповіли пану Штайнмаєру про те, як вони вивчають німецьку і яку роль при цьому відіграють німецькомовні проекти, та подарували модель тетраподу, який за останні 4 роки став неофіційним символом міста.

Die IV. internationale Umweltkonferenz in Berlin. Eindrücke der Teilnehmer

„Sonne fürs Lyzeum“ an der Umweltkonferenz 2018 in Berlin

 von Taisiia Zymenko, Kateryna Shelhunova, Zlata Kamenok

 

Am 12.-13. Mai versammelten sich 15 Teams aus 10 Ländern in der Europäischen Akademie Berlin, um ihre Umweltprojekte vorzustellen. Das Projekt des Mariupoler Stadtlyzeums „Sonne fürs Lyzeum“ wurde von der internationalen Jury für die Teilnahme an der IV. Umweltjugendkonferenz nominiert. Die Schülerinnen Tiasiia Zymenko, Kateryna Shelhunova und Zlata Kamenok erzählen über ihre Eindrücke.


Обласний технопарк «Особистісно-орієнтований підхід як методологічне підґрунтя навчання мов і літератур»

12 квітня 2018 року на базі комунального закладу «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 52 Маріупольської міської ради Донецької області» проведено обласний технопарк для вчителів іноземних мов, мов національних меншин, зарубіжної літератури та інтегрованого курсу «Література» з теми «Особистісно-орієнтований підхід як методологічне підґрунтя навчання мов і літератур».

 

 


Всеукраїнський конкурс "Учитель року 2018",          ІІІ (заключний) тур

З 20 по 28 кітня в Луцьку було проведено  третій (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Німецька мова». Його учасниками стали 25 вчителів, які перемогли в обласному турі змагань. Донецьку область представляла Шелгунова Н.В., учитель німецької мови Маріупольського міського ліцею, яка зайняла 3 місце і стала лауреатом конкурсу.

 

Учасники відбіркового етапу виконали контрольну роботу, яка містила питання з педагогіки, психології та методики викладання німецької мови як іноземної, написали план-конспект уроку та провели дискусійний клуб. Дванадцять лідерів продовжили змагання у фіналі – провели «Урок» та презентували «Навчальний проект» з екологічної тематики. 


Всеукраїнська учнівська олімпіада з німецької мови - наші результати у 2017-2018 н.р.

Кожного року учні Маріупольського міського ліцею беруть активну участь у олімпіадному русі і гідно представляють навчальний заклад на всіх етапах конкурсу. Випробувати свої сили на міському етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови вирішили 22 ліцеїсти 8-11 класів, 16 з яких посіли призові місця та пройшли у наступний тур змагань.

 

 


Метапредметний марафон НУШ: Пакуємо рюкзак

Які знання потрібні, щоб підготуватися до походу? Як розрахувати вагу рюкзака, спланувати маршрут, вести подорожній щоденник? Відповіді на ці та інші питання шукали учні 21 групи разом з командою вчителів під час проекту «Метапредметний марафон НУШ: Пакуємо рюкзак», який було проведено з 19 по 23 березня і визнано Гете-Інститутом одним з 10 найкращих проектів, поданих на конкурс для вчителів «Моя школа майбутнього»

 

Протягом 5 навчальних днів учні 21 групи наповнювали свої навчальні рюкзаки знаннями з різних предметів, які можуть стати в пригоді під час туристичного походу, а вчителі збирали свій методичний рюкзак фахово-інтегрованих уроків та розробок. 


Про проект "Сонце для ліцею" учасники розповіли у прямому ефірі шоу "Prime Time" на каналі TV7


Проект "Сонце для ліцею" переміг у конкурсі "Школа за екологію"! Вітаємо переможців!

 

Вже другий рік поспіль учні Маріупольського міського ліцею, які поглиблено вивчають німецьку мову, працюють над проектом "Сонце для ліцею" Учителі німецької мови та біології (Шелгунова Н.В. та  Кареба О.В. відповідно) у минулому навчальному році стали учасниками серії семінарів з інтергованого навчання, в результаті чого розробили цілий блок занять для учнів 11 класу. Ліцеїсти вивчали різні джерела енергії (вичерпні та альтернативні), досліджували якості світла, знайомилися з принципом роботи сонячних батарей та побудували модель ліцею, яка освітлюється сонячними батареями..

 


Всеукраїнський конкурс "Учитель року 2018"        II (обласний) тур

Інформація про перебіг та результати ІІ (обласного) етапу конкурсу Учитель року 2018 за посиланнями


Німецько-польсько-українська зустріч молоді у місті Гепенгаймі

З 7 по 12 грудня 2017 року у місті Гепенгейм (Німеччина) відбулася зустріч асистентів координаторів проекту ПАШ, організована Гете-Інститутом за ініціативи ліцею №12 м. Рівне. Про участь у цьому проекті розповідає Перкова Аліна, учениця 21 групи, яка у 2017-2018 навчальному році допомагає координатору проекту ПАШ,    Шелгуновій Н.В.

 

 


Zeitungsworkshop

Вже другий рік поспіль учні Маріупольського міського ліцею мають можливість брати участь у воркшопі «Zeitungsworkshop», організованого Гете-інститутом у співпраці з Німецькою службою педагогічного обміну. Організатори відбирають учасників за статтями, які вони пишуть німецькою мовою у рамках спеціально для цього організованого конкурсу. Авторів найкращих статей запрошують до Києва, де вони на 4 дні занурюються у журналістику - відвідують студію «5 каналу», слухають лекції з написання статей, підвищують рівень медіаграмотності та у міні-групах пишуть статті за обраною темою для всеукраїнської учнівської газети «Bunter Pinguin». У 2016 році учасницями воркшопу стали Ганна Кудрінова та Ірма Реріх (випуск 2017), цього року участь у цьому заході взяла Вероніка Парапінська (41 група). Дівчата поділилися своїми враженнями від побаченого, почутого та осмисленого. 


«Міст до вищої освіти у Німеччині» тепер і для маріупольських школярів!

18 листопада 2017 в Маріупольському міському ліцеї було презентовано програму Гете-Інституту «Міст до вищої освіти у Німеччині», яка дозволяє вступити до німецького вищого навчального закладу відразу після завершення школи, не відвідуючи додаткові підготовчі курси та не складаючи іспитів.

 


"Німеччина та німці: як вони живуть" - круглий стіл у МДУ

 

16 листопада учні 32 та 412 груп ММЛ стали учасниками круглого стола «Німеччина та німці: як вони живуть», який було організовано кафедрою німецької та французької філології Маріупольського державного університету у формі скайп-конференції. Ліцеїсти та студенти говорили про вищу освіту, релігію та повсякденне життя з референтами з Німеччини – Крістель Шетцль (працювала у МДУ в 1997-1998 р), патером Тадеусом Шрайбером (монах ордену бенедиктинців монастиря в м. Етталь) та Євгенією Кузаєвою (студентка МДУ у 2012-2015р.)

 

 


Договір по продовження співпраці з Гете-Інститутом

З 31.10.2017 року по 03.11.2017 року у м. Київі відбулася зустріч директорів шкіл-учасниць проекту ПАШ «Школи: партнери майбутнього». В зустрічі взяла участь директор Маріупольського міського ліцею Акульшина Т.О.  Під час зустрічі в посольстві Німеччини в Україні відбулося урочисте підписання договорів про співпрацю між PASCH  школами,  до яких з 2008 року належить ліцей, і Гете-Інститутом. Під час підписання виступили високоповажні представники Міністерства освіти та науки України пані Коваленко О.  та директор департаменту  загальної середньої та дошкільної освіти пан Кононенко Ю.,  пані Беате Кьолер,  директор Goethe-Institut в Україні, представники посольства Німеччини в Україні. 


«Возобновляемые источники энергии.  Почему бы и нет?»

 

Изучением этого вопроса при поддержке Гете-Института занималась команда учащихся Мариупольского городского лицея с 27 октября по 2 ноября в городе Одесса.

Вместе с учащимся школы-партнера, гимназии №4 мариупольские лицеисты посетили Цетр энергоэффективных технологий при одесском государственном политехническом университете, где Александ Климчук, заведующий кафедрой тепловых энергетических станций и энергосберегающих технологий провел интерактивную экскурсию с демонстрацией работы действующих экспонатов. 


Конкурс  Web-вітрина «Поруч із генієм»

Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти підведені підсумки  конкурсу  Web-вітрини «Поруч із генієм».

Кращі роботи відеоогляду були представлені на ІIІ Конгресі освітян Донеччини «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку». Експертна група за результатами роботи ухвалила рішення відзначити дипломами переможців огляду-конкурсу   та сертифікатами педагогів, які взяли участь у заході.


Конференція "CLILiG в Україні. Предметно-мовне інтегроване навчання німецької мовою: можливості, переваги та задачі"

13 жовтня у місті Київ відбулася конференція "CLILiG в Україні. Предметно-мовне інтегроване навчання німецької мовою: можливості, переваги та задачі", організована Гете-Інститутом спільно з Міністерством освіти і науки України . Учасниками цього заходу стали директори шкіл, ректори вищих навчальних закладів, керівники кафедр, викладачі та вчителі із усієї України. Маріупольський міський ліцей представляли Шелгунова Наталя Володимирівна, учитель німецької мови та Поліщук Світлана Вікторівна, учитель математики. 


Міжнародний п'ятисторонній шкільний обмін "ЕВРИКА! Школи у глобальному діалозі"

 

З 9 по 28 серпня учні Маріупольського міського ліцею вчетверте взяли участь у міжнародному навчально-культурному обміні, який відбувся на базі школи імені Олесандра фон Гумбольдта у м. Віттмунд (Німеччина). Цього разу учасниками проекту стали учні з 5 країн: України , Німеччини, Кенії, Аргентини й Індонезії. Протягом 3 тижнів учні займалися розглядом таких глобальних тем, як: права людини, захист навколишнього середовища, справедлива торгівля. 


Міжнародна конференція германістів у Фрайбурзі (Швейцврія)

Учитель Маріупольського міського ліцею Шелгунова Наталя взяла участь у XVI міжнародній конференції викладачів німецької мови, яка відбулася з 31 липня по 4 серпня у Фрайбурзі (Швейцарія).


«Участвовать,  чтобы победить или мечты сбываются…» с проектом "Встречи с Восточной Европой" Германия, 2016

Германия – мечта, к которой я шел три года… И, наконец, я здесь! Я – один из участников проекта „Begegnung mit Osteuropa“, получивший в качестве награды, главный приз – поездку в Германию!


CLIL - проект "Солнце для лицея", 2016

В 2017 году 42-ой группой МГЛ был проведен проект «Солнце для лицея», который оставил множество впечатлений в каждом из нас. Кто-то вынес для себя что-то полезное, кто-то – узнал много нового и интересного, кто-то – просто получил удовольствие от командной работы.


Серия семинаров «Работа с мобильной лабораторией: разработка материалов для предметно-языкового интегрированного обучения на уроках немецкого языка CLIL» для учителей немецкого зыка и учителей-предметников.

Учителя Мариупольского городского лицея Шелгунова Наталья Владимировна (немецкий язык) и Кареба Елена Викторовна (биология) были приглашены для участия в курсе повышения квалификации «Работа с мобильной лабораторией: разработка материалов для предметно-языкового интегрированного обучения на уроках немецкого языка CLIL».


«Familiengeschichte - die Familie in der Geschichte»

В ноябре 2016 года я подала заявку на участие во Всеукраинском проекте "Geschichten in der Familie". Я посчитала, что рассказать историю своей семьи будет достаточно легко, интересно и увлекательно, при том, что главным призом была поездка на неделю в Германию! Выделив немного времени и найдя вдохновение, я тут же принялась за работу. Изначально мне нравился сам процесс и я совершенно не думала, что смогу победить, и, к моему удивлению, я прошла!


14 дней в эко-лагере в Гёттингене, или одно общее дело в Германии

Узнав о том, что вас выбрали участником экологического лагеря, что бы вы почувствовали? Лично у меня был сплошной восторг, и я с нетерпением стала подготавливать все необходимые документы.


Летний языковой лагерь во Львове  "Спасите лес"

Шелепова Лілія, 11 клас 42 група

 

Стоит всего лишь съездить в летний языковой лагерь во Львов, где есть возможность улучшить знания немецкого языка , заботиться об окружающей среде и весело и интересно провести свободное от занятий время.


Международній форум «Побуждать к действиям: мировой класс! Школа. Образование. Будущее». Берлин 2016

Команда Мариупольского городского лицея приняла участие в трехдневном форуме «Побуждать к действиям: мировой класс! Школа. Образование. Будущее», который проходил в столице Германии – Берлине. На него съехались команды школ из более 30 стран мира. Украину на немецкой платформе представляли Мариуполь и Львов.


Экологический лагерь на побережье Балтийского моря в Германии

 

В октябре 2014 года Мариупольский городской лицей получил приглашение Гете-Института принять участие в новом проекте «Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!» Это экологический проект, основной задачей которого является привлечение внимания общественности к локальным проблемам окружающей среды и поиску путей их решения.


Сказочный конкурс рождественских календарей

Адвент — 4 недели до праздника Рождества Христова, период ожидания, во время которого верующие готовятся к празднику. В Германии в это время пекут рождественские пироги, печенья, украшают дома и готовят подарки.

1 декабря, с началом Адвента, в Мариупольском городском лицее открылась выставка рождественских календарей, в которой принимали участие творческие работы лицеистов. 


Всеукраїнський конкурс "Сталий розвиток – наш вибір"

 

Уперше, в рамках Міжнародного проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України» на базі Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації НПУ імені М.П.Драгоманова відбулося підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір» серед педагогів України. Конкурс проводився за сприяння Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Лілії Михайлівни, Міністерства освіти і науки України, Програми розвитку ООН в України та ГО «Всеукраїнська екологічна ліга».


«Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!»

С 2008 года Мариупольский городской лицей активно сотрудничает с Гете-Институтом, является одной из 15 украинских школ-участниц международного проекта ПАШ («Школы: партнеры будущего»).


Cеминар по страноведению «Два мегаполиса: Мюнхен – Берлин»  2014

 

Учитель немецкого языка Мариупольского городского лицея, Наталья Шелгунова, выиграла стипендию Гете-Института на участие в семинаре по страноведению «Два мегаполиса: Мюнхен – Берлин», который проходил с 12 января по 2 февраля 2014 года в Германии.


«Meine Traumwelten» - международный конкурс YFU и Гете-Института

Осенью 2013 года Анита Сушева, ученица 42 группы, несмотря на занятость потенциальной медалистки, выкроила время, чтобы поучаствовать в совместном конкурсе международной организации YFU и Гете-института «Meine Traumwelten». Задание было не сложное – рассказать о своих мечтах. И она рассказала. И сделала это настолько хорошо, что ее презентация  стала одной из восьми победивших работ. Победители получили частичную стипендию на обучение в Германии в 2014-2015 учебном году. Интервью с Анитой читайте ниже


«Высшее образование в Германии для иностранцев на примере высших учебных заведений Баварии» — учебная поездка лицеистов

С 20.10.13 по 27.10.13 учащиеся Мариупольского городского лицея принимали участие в учебной поездке в Германию по программе «Высшее образование в Германии на примере высших учебных заведений Баварии». Реализация данного проекта стала возможна   благодаря сотрудничеству с Гете-Институтом и организацией BayBIDS – (Bayerische Betreuungsinitiative Deutsche Auslands- und Partnerschulen).


ЧИСТЫЕ ВОДЫ В МАРИУПОЛЕ – РЕАЛЬНОСТЬ ИЛИ МЕЧТА?

 

Именно об этом говорили мариупольские лицеисты и воспитанники школы имени Александра фон Гумбольдта на международной научно-практической экологической конференции «Экологические проблемы водных ресурсов Приазовья (Украина) и Восточной Фрисландии (Германия): опыт, проблемы, перспективы», которая была проведена на факультете иностранных языков Мариупольского государственного университета в рамках сотрудничества между учебными заведениями.


Программа «Два города у моря: Мариуполь-Виттмунд» в действии

В очередной раз делегация немецких школьников посетила город Мариуполь . После поездки лицеистов в Виттмунд осенью 2012 года, воспитанники гимназии имени Александра фон Гумбольдта приехали с ответным визитом. В первый же день для гостей была организована экскурсия в городской краеведческий музей, где немецкие школьники познакомились с историей Мариуполя, узнали особенности культуры и быта жителей нашего региона. 

 

 

В очеред


«Мариуполь – Виттмунд: два города у моря. Чистые воды» Школьный обмен 2012

  9 октября 2012 года лицеисты, изучающие немецкий язык и заинтересованные в улучшении экологической ситуации в Мариуполе, отправились в небольшой городок на севере Германии – Виттмунд.

Так начался первый этап школьного обмена по проекту «Чистые воды».


Ініциатива "Школи: партнери майбутнього"

В лютому 2008 року Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини започаткувало ініціативу «Школи: партнери майбутнього» (PASCH), яка зміцнює і об’єднує у всесвітню мережу понад 1700 шкіл PASCH з особливою прив’язкою до Німеччини. Goethe-Institut опікується понад 550 школами PASCH в національних освітніх системах більш ніж 100 країн.