Всеукраїнський конкурс "Учитель року 2018"

2017-2018 навчальний рік було оголошено роком німецької мови в Україні. Одним із масштабних заходів цього року став Всеукраїнський конкурс "Учитель року" для вчителів німецької мови.

Учасниками ІІІ (заключного) туру, який було проведено з 20 по 28 квітня в Луцьку,  стали 25 вчителів, які перемогли в обласному турі змагань. Донецьку область представляла Шелгунова Н.В., учитель німецької мови Маріупольського міського ліцею, яка зайняла 3 місце і стала лауреатом конкурсу.

Учасники відбіркового етапу виконали контрольну роботу, яка містила питання з педагогіки, психології та методики викладання німецької мови як іноземної, написали план-конспект уроку та провели дискусійний клуб. Дванадцять лідерів продовжили змагання у фіналі – провели «Урок» та презентували «Навчальний проект». 


Конкурс  Web-вітрина «Поруч із генієм»

Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти підведені підсумки  конкурсу  Web-вітрини «Поруч із генієм».

Кращі роботи відеоогляду були представлені на ІIІ Конгресі освітян Донеччини «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку». Експертна група за результатами роботи ухвалила рішення відзначити дипломами переможців огляду-конкурсу   та сертифікатами педагогів, які взяли участь у заході.

Переможцями  у номінації «Відеоогляд «Інновації в роботі з обдарованими учнями під час   проведення позаурочних заходів» стали учителі ліцею Кареба Олена Вікторівна та Шелгунова Наталя Володимирівна, які представили відеоогляд предметно - мовно інтегрованого CLIL-проекту "Сонце для ліцею". Цей проект було проведено з учнями 11 класу, які профільно вивчають німецьку мову, у жовтні - листопаді 2016 -2017 н.р. 


Всеукраїнський конкурс «Сталий розвиток – наш вибір»

Уперше, в рамках Міжнародного проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України» на базі Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації НПУ імені М.П.Драгоманова відбулося підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір» серед педагогів України. Конкурс проводився за сприяння Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Лілії Михайлівни, Міністерства освіти і науки України, Програми розвитку ООН в України та ГО «Всеукраїнська екологічна ліга».

Метою конкурсу було створення професійної платформи для пошуку нових орієнтирів сталого розвитку у формальній та неформальній освіті України, обміну досвідом, створення Всеукраїнського банку варіативних навчальних програм для навчальних закладів усіх ланок освіти.

Конкурс проводився у чотирьох номінаціях:

Перша номінація – «Розробки навчальних занять відповідно до програми спецкурсу «Основи стратегії сталого розвитку в Україні»;

Друга - «Розробки навчальних програм спецкурсів, факультативів та навчальних блоків для різних вікових категорій учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів зміст яких висвітлював основні позиції сталого розвитку»;

Третя - Розробка позакласного заходу або свят, розваг для дітей дошкільного віку на теми: «Енергозбереження: я, родина, місто, держава», «Збалансоване природокористування», «Біорізноманіття – єдина умова існування життя», «Мій дім й сталий розвиток. Що спільного?», «Я навчу свою родини бути ощадливою!», «Вода – джерело життя», «Спасти наші ґрунти», «Як людина може змінити клімат на Землі?»;

Четверта - Розробки сценаріїв освітньо - психологічних тренінгів на теми: «Сталий розвиток – вибір кожного».

На розгляд Експертних рад чотирьох номінацій Оргкомітетом Конкурсу було допущено 369 конкурсних робіт з 24 регіонів України.

До складу Експертних рад Конкурсу увійшли передові фахівці в галузі освіти і науки, а саме: Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти МОН, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. До складу Експертної ради увійшли також представники обласних інститутів післядипломної освіти Львівської,  Хмельницької та Закарпатської областей.

За спільним рішенням Оргкомітету та Експертних рад було запрошено 39 лауреатів, конкурсні роботи яких отримали найвищі оцінки, серед них у другій номінації робота вчителів Маріупольського міського ліцею Шелгунової Наталі Володимирівни та Кареби Олени Вікторівни «Програма спецкурсу: «Німецька + біологія: здоровий грунт. Білінгвальний курс».

Усі лауреати презентували свої конкурсні роботи у форматі «відкритої доповіді», що надало можливість їм ознайомитися з роботами інших учасників. За підсумками змагання були визначено 12 переможців конкурсу за чотирма номінаціями, серед яких вчителі Маріупольського міського ліцею Шелгунова Наталя Володимирівна та Кареба Олена Вікторівна.

Усім переможцям конкурсу були вручені дипломи та сертифікати на покупку необхідного приладдя для подальшої творчої роботи.

Урочисте нагородження переможців проводив Волков Сергій Сергійович – керівник сектору енергетики, охорони навколишнього середовища та сталого розвитку Програми розвитку ООН в Україні, кандидат юридичних наук та зазначені представники університету, який у своєму виступі наголосив, що за результатами Конкурсу буде підготовлено електронну версію навчально-методичних збірників кращих робіт, а найкращі розробки навчально-методичних комплектів навчальних програм будуть подаватися Оргкомітетом на розгляд фахових комісій Навчально-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України з метою отримання грифу.