IV етап Всеукраїнської олімпіади з німецької мови

31 березня зіркова команда Маріупльського міського ліцею повернулася з Ужгороду, де з 24 по 29 березня 2019 року проходив IV етап Всеукраїнської олімпіади з німецької мови. Зірковою цю комнду зробили успіхи, яких дівчата досягли під час конкурсних впробувань. А саме:

Куляні Анастасія, учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області» (учитель Бахур В. В.) здобула перше місце

Гриб Анна, учениця 11 класу комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області» (учитель Бахур В. В.) посіла друге місце.

Зименко Таісія, учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області» (учитель Шелгунова Н. В.) отримла диплом третього ступеню.

 

Пишаємося переможницями та починаємо готуватися до наступної олімпіади вже сьогодні!


Театральнй воркшоп для учнів ПАШ-шкіл

19-21 березня у Гете-Інституті в Києві відбувся театральнй воркшоп для учнів ПАШ-шкіл. Учасників обрали, як завжди, на конкурсній основі. Бажаючі долучитися до цього заходу писали есе на тему «Типова Європа». Марії Сенюшкіній, учениці 31 групи, пощастило отримати запрошення і стати учасницею семінару. Ось які враження вона отримала. 


Семінар для вчителів Lingo-MINT

Вчитель німецької мови Бахур Вікторія Василівна  4 та 5 березня 2019 р. взяла участь у семінарі Гете-Інституту з підвищення кваліфікації в рамках проекту «CLIL. Мережа сталого розвитку». Під час семінару учасники ознайомились з новими матеріалами журналу LING MINT, наявними дидактичними матеріалами, які пропонує редакція, з методикою впровадження у школі предметно-мовного інтегрованого навчання та розробили концепт практично-орієнтованого мовного уроку.


Конкурс Гете-Інституту "Типово українське? Типво німецьке?"

Традиційно раз на рік Гете-Інститут оголошує конкурс серед учнів ПАШ-шкіл, переможці якого отримують стипендії на мовні курси у Німеччині. Цього разу це був конкурс відео-роліків за темою „Typisch deutsch? Typisch ukraionisch?“, у якому учасники мали за 3 хвилини висловити свою думку з приводу кліше та стереотпів.

Загалом журі отримало більше 130 робіт, з яких відібрано було 34 найкращих. Трьом ученицям Маріупольського міського ліцею пощастило опинитися серед переможців. Це Сенюшкіна Марія, Шевчунас Ганна та Шелгунова Катерина. З роботами дівчат можна ознайомитися за посиланнями.

            


Міжнародні молодіжні дебати "Jugend debattiert international"

„Чи потрібно відновлювати спеціалізацію у початковій школі, яку наразі скасовано через введення «Нової української школи?» «Чи треба вводити до навчальної програми «Захист навколишнього середовища» як обов’язковий предмет?»

Ці суперечливі питання стали темою регіонального відбіркового туру міжнародних молодіжних дебатів „Jugend debattiert international, які відбулися в Одесі 23 березня. Маріупольський міський ліцей представляла Катерина Шелгунова.

 

Дебати передбачають не тільки добре володіння мовою та ґрунтовне знання предмету. Важливою складовою вступає вміння по-суті реагувати на аргументи опонентів та обґрунтовувати власну позицію.


Конгрес вчителів ПАШ-шкіл Східно-Єврпейського регіону та Центральної Азії.

Де вчитель може знайти наснагу та нові ідеї? Один із шляхів - це спілкування з колегами, обмін досвідом та планування спільних проектів. Якщо це ще приправити відвіданням найбільшої педагогічної виставки в світі, то можно бути впевненим, що нові проекти не за горами. 
Учитель німецької мови, Наталя Шелгунова, 19-22 лютого взяла участь у конгресі вчителів ПАШ-шкіл Східно-Єврпейського регіону та Центральної Азії. 


КІНОКОНКУРС НА СТВОРЕННЯ НАУКОВОГО КЛІПУ

Німецький цифровий університет JuniorUni – це безкоштовний освітній проект Goethe-Institut для шкільної молоді у віці від 12 до 14 років. Завдяки участі у проекті можна отримати відповідь на цікаві запитання зі сфери робототехніки, космосу, природознавства, енергетики та стабільного розвитку і вивчати при цьому німецьку мову. 

 

 


Наукова конференція "Юний дослідник"

Учениці Маріупольського міського ліцею, а саме, Гриб Анна, Предкова Альона та Куляні Анастасія брали участь у роботі проміжної сесії обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» (науково-практична конференція), яка відбулася 20 січня 2019 р. на базі МДУ. Дівчата виступили з доповідями до своїх науково-дослідницьких робіт з німецької мови, які вони будуть презентувати на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт МАН у м. Славянськ.


Різдвяна ярмарка

Чи куштували ви німецькі смаколики? Смачні солодощі, від яких паморочиться голова? На Різдвяній ярмарці учням німецької філології вдалося створити святковий колорит. Гроші, які були зібрані, планують витратити на благочинні справи.


Семінар для вчителів "Jugend debattiert international"

В Маріупольському міському ліцеї навчаються не тільки учні. Вчителі теж постійно і бесперервно вдосконалюють свої професійні навички. Учитель німецької мови, Наталя Шелгунова, нещодавно відвідала семінар "Jugend debattieren trainieren" ("Навчаємо молодь дебатувати"), який відбувся в Одесі 16-17 листопада. Учасниками семінару стали вчителі DSD- та PASCH-шкіл південного сходу України, які беруть участь у проекті "Міжнародні молодіжні дебати". 
Готуємося дебатувати німецькою мовою!


«На дотик»: семінар з використання дидактичних матеріалів до сучасних німецьких антиутопій для підлітків

У 2018 році Goethe-Institut спільно з українськими видавництвами підготував переклади чотирьох підліткових антиутопій в рамках літературного проекту «На дотик».
Молодіжні антиутопії, видані в межах проекту «На дотик», мають на меті спонукати підлітків до діалогу, а також поглибити їхнє розуміння складних та актуальних тем. Зокрема це процес дорослішання, дружба, сприйняття та оптимізація власного тіла, стосунки з батьками та інші важливі аспекти.
В рамках цього проекту Гете-Інститут оголосив конкурс рецензій, у якому взяла участь Поліна Павленко. Її рецензія було визнано однією з найкращих.


«Kein Kind ohne Decke».

Наталя Красовська, випускниця ліцею 2012 року, разом з міжнародною командою розробила проект «Kein Kind ohne Decke». У конкурсі проектів для випускників ПАШ-шкіл цю ініціативу було визнано однією з найкращих і для її реалізації виділено грошовий грант.

 

Метою проекту є звернення уваги громадськості на нестаток кваліфікованих кадрів у дошкільних навчальних установах та інформування спільноти Pasch-Alumni про професію вихователя дитячого садка.  За умовами проекту організатори відвідують різні установи і беруть інтерв’ю у співробітників. Також передбачено проведення спільних активностей з дітьми, наприклад, виготовлення частини покривала, як символу захисту і безпеки, які потребують все діти.


Europa-Universirät Viadrina

Завдяки участі у різноманітних конкурсах наші ліцеїсти подорожують, знайомляться з іншими країнами та людьми. Ірина Шаповалова, учениця 11 класу (41 група) виграла грант на подорож до Німеччини і тиждень після осінніх канікул провела у Франкфурті-на-Одері, де з групою інших майбутніх випускників з України знайомилася з Європейським університетом Віадріни, з вимогами до студентів та з особливостями студентського життя. Європейський універстет Віадріна пропонує випускникам українських шкіл долучитися до програми Viadrina Fast Track і вступит до європейського вузу одразу після 11 класу, без обов’язкового відвідування колегу. Детальніше – за посиланням


Щорічна зустріч директорів

З нагоди 10-річчя PASCH директори Fit- та DSD-шкіл української мережі PASCH мали цього року спільну зустріч директорів у стінах Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна 26-28 вересня, присвячену освітній реформі. Поряд зі звітами про діяльність та найяскравішими спогадами за 10 років співпраці учасники мали можливість поспілкуватися з представником МОН Наталією Бєсковою про реформу освіти, обмінятися досвідом та труднощами в школах Німеччини з доповідачем Удо Клінгером, поговорити про цінності школи та практичні можливості розвитку школи та вчителів у світлі шкільної реформи та багато іншого.


CLIL в ліцеї

25- 27 жовтня у м. Київ тандем ММЛ вчитель німецької мови Бахур Вікторія Василівна та вчитель математики Поліщук Світлана Вікторівна взяли участь у семінарі підвищення кваліфікації «Мережа для сталого розвитку — CLIL у моїй школі» під егідою Гете-Інституту в Україні. Метою заходу є підвищення кваліфікації вчителів, а також сприяння колегіальній роботі вчителя німецької мови та вчителя-предметника, розвиток педагогічно-дидактичних навичок у сфері CLIL


Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 2 жовтня вручила найкращим вчителям України почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Успіх реформи Нова українська школа безпосередньо залежить від учителів, і Міністерство освіти і науки готове підтримати переможців конкурсу “Учитель року”, які хочуть ділитись власним досвідом та поширювати сучасні педагогічні практики. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з переможцями та лауреатами Всеукраїнського конкурсу “Учитель року - 2018”, яка пройшла сьогодні, 2 жовтня 2018 року, у залі Колегії МОН.